TLZone Forums banner

Το ελληνικό κομμάτι του TLZone....

70K views 355 replies 34 participants last post by  psyche 
#1 ·
Το ελληνικό κομμάτι του TLZone....

Λέω να φτιάξω αυτήν την γωνίτσα και για εμάς τους Ελληνες -απανταχού- έτσι ώστε να γράφουμε και καμμιά ελληνική αράδα εδώ μέσα.

Οποτε θυμόσαστε λοιπόν, ρίχτε και μιά ματιά εδώ μέσα και πείτε μια καλησπέρα (καλημέρα ή καληνύχτα )....
Ας επιδιώκουμε να γράφουμε μόνο στα ελληνικά.... (όχι ότι θα γίνει και τίποτα δηλαδή :) )

Αντε... καλή αρχή.... :banana
 
#128 ·
Kαλα βρε παιδια,ειστε τοσες μερες εδω μεσα και δεν στελνετε ενα mail να ξερω τι μου γινετε???

Καλως σας βρηκα λοιπον στην Ελληνικη γωνια του φορουμ.Ηταν απαραιτητη πιστευω.

Λοιπον φιλοι,το μηχανακι που πηρα,βρηκα τι προβλημα εχει και για να το ξαναδεσω και να τσουλισει,χρειαζετε μεταχειρα ΣΤΡΟΦΑΛΟ ΚΑΙ ΜΠΙΕΛΕΣ
Εχετε κατι υποψιν σας???Απο τοτε που το ανοιξαμε,εχω πεσει πολυ ψυχολογικα,γιατι νομιζω οτι δεν θα βρω τιποτα,και θα χασω ετσι το καλοκαιρι μου!!!!

ΒΟΗΘΑΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!1
 
#129 ·
Βρέ .. καλώς τον..
Γιά δώσε στίγμα :)
Ονομα, περιοχή, μηχανάκι (χρονολογία κλπ).....

Πριν από λίγες ημέρες έβγαλα και εγώ το 97άρι S από το χειρουργείο με τα ίδια συμπτώματα...
Τίναξα στον αέρα τον στρόφαλο και τα κομβία-μέταλλα- κάσες κλπ.... :banghead
Απόφάσισα να ακολουθήσω την ρότα αλλαγής ολόκληρου κινητήρα αντί να επισκευάσω αυτόν που είχα, βρήκα έναν από Αγγλία και τον φόρεσα επάνω.
ΑΥτή η επιλογή όμως δεν έιναι πάντα επιτυχημένη και δεν ξέρω αν και στην δική μου περιπτωση θα είναι μια και ακούω έναν ήχο που με υποψιάζει στο κιβώτιο...
Ο kostom έχει ασχοληθεί εκτενώς με το θέμα του κινητήρα -σκεφτόταν να αλλαξει στρόφαλο κλπ- αλλα δεν ξέρω τελικά τι θα κάνει...
Υποθέτω ότι ΄μόλις δει το μήνυμα αυτό θα σου απαντήσει σχετικά...

Τι σου παρουσίαζε και αποφάσισες να το ανοιξεις; Θόρυβο, χτύπημα χαμηλά κλπ;
ΤΟ έχεις καιρό; Χιλιόμετρα;;;; Δώσε πληροφορίες... \

Επί τη ευκαιρία, Στέλιος :cheers :lol
 
#132 ·
Κοίτα τώρα σκηνικό που αυτός ο τύπος πουλάει 97άρη κινητήρα για $300
http://www.tlzone.net/forums/looking-sell/95053-97-tl1000s-motor-sale-18-000-miles.html
Δυστυχώς τα ταχυδρομικά από Αμερική θα ήταν απαγορευτικά στην περίπτωση αυτή... Απλά το αναφέρω για να εντοπίσω την αδικία :banghead
 
#136 ·
Χμμμ.. Δεν σε αφήνει επειδή δεν έχεις δώσει την συνδρομή στο TLZone..
Αυτή η συνδρομή σου δινει το δικαίωμα να ξεκινάς νέα thread στο Market forum .... Βλέπε subscription στο banner της κάθε σελίδας...
ή έδώ http://www.tlzone.net/forums/want-buy/13596-i-cant-start-thread-here-either.html

Τέσπα, δεν έχω πρόβλημα να ξεκινήσω εγώ την φάση και θα περάσω το Link εδω για να το παρακολουθείς.
 
#138 ·
888, αν παρακολουθείς το thread μπορείς να χρησιμοποιήσεις στρόφαλο και μπιέλλες από όλα τα μοντέλα, είτε είναι S είτε R και όλων των χρονολογιών.
Μάλιστα, τα μεταγενέστερα έχουν και καλύλτερη λιπανση στα κομβία του στροφάλου.

Εκείνος ο κινητήρας με τα 300 δολλάρια... είναι ιδιαίτερα ελκυστική ιδέα.. Μήπως να κοίταζες μαζι με τον πωλητή πόσο θα κόστιζε να σου τον έστελνε; :O
 
#141 ·
Ηθελε να γράψει freight που σημαίνει φορτίο και έγραψε fright που σημαίνει τρόμος :)
Πες του επίσης να είναι απλός σε αυτά που γράφει για να καταλαβαίνεις τι λέτε :)
Για παράδειγμα το addy είναι συντομογραφία του address αλλά τράβα να βρεις σε λεξικά τι σημαίνει η λέξη addy :lol

Με τα κατάλληλα χρήματα, ΟΛΑ γίνονται!
 
#150 ·
Μπορώ να πώ ότι τα βαρέα οχήματα θα συνταράξουν συνθέμελα
το αυτοκινητοδρόμιο των Μεγάρων....:pirate

Εσύ όλα καλά ?? Το μοτεράκι δουλεύει καλά τώρα ή ακόμα κάνει
τον ήχο που μου έλεγες?
 
#151 ·
Εχω βγάλει το τεπόζιτο γιατί παρουσίασε μια διαρροή στο σωληνάκι τροφοδοσίας (μάλλον) και από τότε που το έβγαλα ούτε που ξαναασχολήθηκα μαζί του...
Σϊγουρα δεν είναι η φλάτζα της τρόμπας πάντως...
Το περίεργο είναι ότι ενώ θα έπρεπε να σταματά ή ροή της βενζίνης μόλις βγει το σωληνάκι τροφοδοσίας, αυτή συνεχίζει και βγάζει βενζίνη (όχι κανονική ροή αλλά σιγά σιγά τρέχει).
Τάπωσα λοιπόν τα σωληνάκια του τεπόζιτου και το άφησα στην άκρη για τότε που θα έχω όρεξη να ασχοληθώ μαζί του....
 
#156 ·
Αν το μικρο φιλι guy, εχει μετατραπει σε μια πριγκιπισσα;
 
#159 ·
Νϊκο, οι φωτό σου ποτέ δεν έφτασαν σε μένα...
ΑΝ θέλεις, ξαναστείλε τις στο gigas παπακι bigfoot τελεια com

Αυτήν την στιγμή μετατρέπω τις φωτογραφίες τις δικές μου για να σου τισ στειλω..... σε λιγα λεπτακια θα ειμαι ΟΚ
 
#163 ·
Χα.. Μόλις πριν από λίγα λεπτά ήθελα να ρωτήσω το ίδιο πράγμα :)

Η αλήθεια είναι ότι πέρασα από τα Μέγαρα αλλά πηγαίνοντας βόλτα προς Ξυλόκαστρο και δεν ξέρω αν έγινε κάν track day στα Μέγαρα....
 
#168 ·
Συνάντησα κι άλλο ένα TLS σήμερα....

Πηγα μια βόλτα στα Μέγαρα -είχε μαθήματα το 0-300 κι ένας φίλος τα παρακαλουθούσε- όπου συνάντησα άλλον ένα ιδιοκτήτη ενός κόκκινου ΤLS.

Το παληκάρι λέγεται Στάθης κι είναι από την Πετρούπολη.
Μού είπε ότι έχει μπει εδώ μέσα αλλά δεν έχει γράψει τίποτα ενώ καμμιά φορά μπαίνει και στο moto.gr
Γνωρίζει τον Kostom........ φυσικά :)
Το λάθος μου ήταν ότι δεν ρώτησα το nickname με το οποίο μπαίνει εδώ... ελπίζω όμως να βρει τον δρόμο του...

Εϊμαστε ελάχιστοι και ξεχωρίζουμε από μακριά :)
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top