TLZone Forums banner

21 - 40 of 356 Posts

·
Registered
155 Posts
Καλημέρα κι απο εμένα.
Γιάννης από Λάρισα με TLR

Τον kostom δεν ξέρω για πόσο ακόμη θα τον έχουμε μαζί μας. Το TLS to δίνεις για κάτι άλλο ή ζόρια οικονομικά?

Καλά, εγώ άν θυμάσαι, το πουλάω εδώ και 1 χρόνο αλλά τίποτα,
αλλά και να φύγει, γιατί να μην γράφω εδώ?
Και όπως καταλαβαίνεις, είναι λίγο δύσκολο να συντηρήσεις 2
μεγάλα μηχανάκια........

·
Registered
7,791 Posts
Discussion Starter #24
Καλά, εγώ άν θυμάσαι, το πουλάω εδώ και 1 χρόνο αλλά τίποτα,
αλλά και να φύγει, γιατί να μην γράφω εδώ?
Και όπως καταλαβαίνεις, είναι λίγο δύσκολο να συντηρήσεις 2
μεγάλα μηχανάκια........
Καλημέρα κι απο εμένα.
Γιάννης από Λάρισα με TLR

Τον kostom δεν ξέρω για πόσο ακόμη θα τον έχουμε μαζί μας. Το TLS to δίνεις για κάτι άλλο ή ζόρια οικονομικά?
Γνωριζόσαστε, παλουκάρια μου;
Ο ένας Λάρισσα και ο άλλος Αθήνα και έχετε βρεθεί;
Ευχάριστη έκπληξη ήταν αυτό..
Εγώ μόλις πριν λίγο καιρό γνωρίστηκα με τον Κώστα (Kostom) και ας μένουμε στην ίδια ... γειτονιά :)

Τελικα, Κώστα, δεν μου είπες τι αποφάσισες να κάνεις με τα στρόφαλα και τις λοιπές επισκευές...... :O

·
Registered
7,791 Posts
Discussion Starter #26
looks like upside down, back to front and mirror image of english!
Αναρωτιέμαι πραγματικά πώς ακριβώς θα βλέπει κάποιος αυτά που γράφουμε δίχως να έχει ελληνικούς χαρακτήρες στον υπολογιστή του....
Πλάκα έχει τελικά :)

·
Registered
7,791 Posts
Discussion Starter #28
Το τσούλησες εσύ ρε το μηχανάκι σου?
Αύριο φοράω την εξάτμιση επάνω..
Μόλις σήμερα πήρα ένα από τα τελευταία ανταλλακτικά που χρειαζόμουν γι αυτό (εκείνο το σύνδεσμο που πάει στην πίσω εξάτμιση) και είμαι έτοιμος να την φορέσω επάνω.
Μετά χρειαζομαι repacking στα τελικά (αν και αυτό μάλλον θα περιμένει μια και περιμένω κάτι πραγματάκια και γι αυτό)
Υστερα αλλαγή φλάτζας στο τεπόζιτο γιατί έχω την υποψία (που πρέπει να επιβεβαιώσω) ότι άρχισε να έχει διαρροή..... (εκεί βάζω και καινούριο φιλτράκι βανζίνης στην τρόμπα)

Ολα τα υπόλοιπα είναι έτοιμα.. Μόνο να εξακριβώσω ότι δεν υπάρχουν διαρροές λαδιών και νερών... και ...vrooooom :)

·
Registered
7,791 Posts
Discussion Starter #30
Βλέπω και την άλλη συνομιλία σου για την πώληση των πλαστικών..
Το προχώρησες το σχέδιο με το ολόσωμο;;;;

·
Registered
155 Posts
Άκου να γελάσεις ρε 'σύ.....
Η Sharkskinz μου ζητάει 500$ :banghead μεταφορικά για να το φέρει
στι σπίτι μου, ή αλλιώς κοντά στα 230$, για να πάω εγώ να
τα παραλάβω από το τελωνείο...:banghead :banghead Άρα τι
μου λές εσύ για ολόσωμο και πράσινα άλογα...:rant :rant

·
Registered
7,791 Posts
Discussion Starter #32
Άκου να γελάσεις ρε 'σύ.....
Η Sharkskinz μου ζητάει 500$ :banghead μεταφορικά για να το φέρει
στι σπίτι μου, ή αλλιώς κοντά στα 230$, για να πάω εγώ να
τα παραλάβω από το τελωνείο...:banghead :banghead Άρα τι
μου λές εσύ για ολόσωμο και πράσινα άλογα...:rant :rant
Δεν μου είχες πει ότι θα έβαζες ένα από GSXR;
Τι δουλειά έχει η Sharkskinz στην μέση;
Από που τα στέλνουν αυτοί; Αγγλία ή Αμερική;
Είναι ελαφριά τα πλαστικά αλλά είναι μεγάλο μπούγιο :banghead
Αν τους ψήσεις να σου τα στείλουν με USPS (αν είναι από ΑΜερική) τότε θα έρθουν πολύ φτηνότερα τα μεταφορικά...
Μένει όμως και το τελωνείο μετα.... :banghead

·
Registered
7,791 Posts
Discussion Starter #33
Εγινεε!! Αργω λιγο ομως,δεν βρισκω τονους και γραμματα αλλα εχει πλακα! Πως σας φαινεται τοσα χρονια στο site; Ειμαι και εγω καμποσα αλλα πολυ λιγο ενεργος.Τα τελευταια 2-3 χρονια μετακινουμαι μεταξυ Ελλαδας-Σκανδιναβιας μεχρι να αραξω...Τωρα ειμαι πιο σταθερος...
Εχει γίνει κάτι σαν ... εθισμός σε μένα αυτό το φορουμ :)
Μόνιμα είναι η σελιδα ανοιχτή στον υπολογιστή μου και κάθε τόσο περνάω και πατάω κι ένα New Posts :lol

Εχετε καθόλου λιακάδες εκεί πάνω στην Σκανδιναβία για βόλτες με μηχανάκι;
Φαντάζομαι ότι οι δρόμοι θα έιναι άψογοι..... και τα τοπία εκπληκτικά.... αλλά αν δεν έχει λίγη ζέστη για να τα απολαύσεις....

Παιδιά.. για ρίξτε καμμιά φωτό των μηχανών σας.... Εντάξει, ο Κώστας έχει βάλει φωτό του (αν και ίσως οι άλλοι δεν τις έχουν δει).
Θα ξεκινήσω εγώ με μιά φωτογραφία... εντάξει είναι λίγο παλιότερη αλλά νομίζω ότι καταλαβαίνετε σε τι κατάσταση είναι :rotfl

Λιγο πριν ακόμη ήταν έτσι....

·
Registered
51 Posts
Γεια σας και παλι.Εδω που ειμαι,δυτικη Νορβηγια,ειναι ωραια να εχεις μοτο.Χαμηλες θερμοκρασιες γενικως αλλα λιγο χιονι.Πιστευω πως μπορεις να την εχεις ολο τον χρονο αν αντεχεις το κρυο βεβαια.Οι δρομοι καλοι αν και τους διαλανε οι παγοι.Τους στρωνουν συχνα παντως.Πολυ στροφιλικι και πολλα τουνελ!Το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι επαρχειακοι μιας λωριδας αλλα δεν βαριεσαι με τιποτα! Στο τελευταιο ταξιδι Ελλαδα-Νορβηγια,δικαβαλο και μπαγκαζια,μολις πατησα Νορβηγικο εδαφος αρχισα να παιζω σαν να ειμουν μονος!Δρομοι για δικυλινδρα!! Παραμονευουν και ελαφια ομως...
Πως βαζεται φωτο εδω;

·
Moderator,
14,795 Posts
now U know what the rest of us think of the dåligt drag thread:laugh
ateast we use a real language :laugh

·
Registered
7,791 Posts
Discussion Starter #37
Πως βαζεται φωτο εδω;
Κατ' αρχήν βγάζεις την φωτογραφία :lol
Την ανεβάζεις π.χ στο photobucket.com (είναι δωρεάν) και μετά χρησιμοποιείς το link που αρχίζει με
για να το κολήσεις στο μήνυμά σου.
H φωτογραφία σου θα εμφανιστεί εδώ.....

·
Registered
151 Posts
Το τελωνείο να ξέρεις ότι δεν θα σου έρθει ακριβά. Υπολόγισε 3% επί του (τιμολογίου+μεταφορικά) και σε αυτό 19% ΦΠΑ.

Πλαστικά για το TLR πάντως (έτοιμα βαμένα ρέπλικα) από Hong Kong μου κοστίζουν 400$ αγορά και 220$ μεταφορικά.

Δεν έχω χρήματα τώρα αλλιώς πολύ θα ήθελα να σου τσιμπήσω από το TL σου το μπροστινό που έβαλες.

·
Registered
155 Posts
Το τελωνείο να ξέρεις ότι δεν θα σου έρθει ακριβά. Υπολόγισε 3% επί του (τιμολογίου+μεταφορικά) και σε αυτό 19% ΦΠΑ.
Λοιπόν... 585$ η αγορά των πολυεστερικών, και 200$ τα μεταφορικά
μέχρι το αεροδρόμιο μας κάνει 785$..... Σε αυτό το ποσό βάλε και ένα
22%, και το σύνολο βγαίνει στα 960$ περίπου, δηλαδή 645€ για ένα
κουστουμάκι πολυεστερικό.... Δέν τρελλάθηκα ακόμα νομίζω:coocoo

21 - 40 of 356 Posts