TLZone Forums banner

341 - 356 of 356 Posts

·
Registered
877 Posts
Απο sv1000 έχουν βάλει μερικοί.

·
Registered
7,791 Posts
Discussion Starter #342
Πω πω!!!
Μετά από τόσο χρονο!!!!!
Και χρειάζομαι βοήθεια.

Το μηχανάκι μου (tls) μετά απο πολύ καιρό ακινησίας, αποφασίστηκε να επανέλθει στην ζωή.
Ομως, για άγνωστο λόγο δεν δίνει ρεύματα.
Μια πιθανότητα είναι η ecu.
Υπάρχει κανείς που θα μπορούσε να μου δανείσει μια ecu για δοκιμή για να διαπιστώσω αν το πρόβλημα είναι εκει;;;
Κατοικώ στην Αθήνα!!!!!
Θα εκτιμούσα πολυ την όποια βοήθεια!!!!

Αραγε, πόσοι να έχουν ακόμη τα μηχανάκια τους;;;;

·
Registered
877 Posts
Εγώ το έχω κανονικά.Αλλά ecu tls δεν έχω δυστυχώς.
Το πιο ωραίο ελληνικό tls έχεις πάντως!Έχεις καμμια πρόσφατη φωτό;
Επίσης εκεί που το είχες παρκαρισμένο μήπως κανενα ποντικι σου εφαγε κανενα καλώδιο;Οταν λες δεν δινει ρευμα δεν αναβει τίποτα;

·
Registered
7,791 Posts
Discussion Starter #344
Εγώ το έχω κανονικά.Αλλά ecu tls δεν έχω δυστυχώς.
Το πιο ωραίο ελληνικό tls έχεις πάντως!Έχεις καμμια πρόσφατη φωτό;
Επίσης εκεί που το είχες παρκαρισμένο μήπως κανενα ποντικι σου εφαγε κανενα καλώδιο;Οταν λες δεν δινει ρευμα δεν αναβει τίποτα;
Ελα, ρε Σπύρο..
Χαίρομαι που σε 'ακούω'....
Είχαμε καλή παρέα εδώ μέσα αλλά τέλειωσε :(

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, τελικά.
Μόλις είχα νεώτερα από τον μηχανικό που το έχω πάει και τελικά το μηχανάκι πήρε μπροστά.
Μετά από τόσα χρόνια ακινησίας (τόσα που ντρέπομαι να πω :)), όπου η μοτοσικλετα είχε αποθηκευτεί προεσεκτικά, σκεπασμένο σε γκαράζ κλπ, μου έκανε εντύπωση που δεν ήθελε να πάρει εμπρός.
Ούτε που έσκαγε καθόλου.
Δεν έφερνε ΚΑΘΟΛΟΥ ρεύμα στα μπουζί.
Τελικα ήταν κάτι καλώδια που είχαν κοπεί ή τραβηχτεί. Ειχαν τοποθετηθεί στο μεταξύ κάτι xenon φωτιστικά και ίσως στην διαδικασία έγινε το μπέρδεμα.
Αύριο θα μάθω λεπτομέρειες για το πού και το γιατί...

Παράλληλα, η ακινησία απαιτούσε καθαρισμό των μπεκ τα οποία είχαν 'πετρώσει' και δεν κελαηδούσαν καθόλου.
Το έβαλε και στο δυναμόμετρο να έχουμε μια εικόνα και αύριο θα έχω αποτελέσματα.

Ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον σου.
Τέλος καλό, όλα καλά και το μηχανάκι βγαινει στην κυκλοφορία από αύριο και επίσημα από τον καινούριο χρονο που θα πάρω την πινακίδα.
Χάρηκα που σε άκουσα πάντως.
Απο φωτό, θα ανεβάσω σύντομα :)

για πες τα δικά σου!!!!!

·
Registered
877 Posts
Μπράβο.Χαίρομαι που ζωντάνεψε.Το δικό μου κανονικά λειτουργεί,έκανε και αρκετά χιλιόμετρα και εκτός συνόρων.Κράτα μας ενήμερους!

·
Registered
5 Posts
Καλησπέρα και απο μένα. Έχω αγοράσει ένα Cagiva V-Raptor 1000 του 2004 και αυτή τη στιγμή το έχω τελείως μαμά, εκτός από ένα TRE που του έχω βάλει. Το καλοκαίρι ανεβαίνω Αθήνα για κανένα εξάμηνο, οπότε με την ευκαιρία, θα πάω σε κάποιον που ξέρει για σέρβις, να το τσεκάρει κίολας, ίσως βάλω καμιά εξάτμιση και ένα remap. Το μηχανάκι απ'ότι ξέρω είναι πολύ κλειστο και θα ήθελα να το κάνω κάπως πιο ... χμμμ... "βροντερό"! Οπότε όταν ανεβώ πάνω, θα χρειαστώ τις συμβουλές σας.
Καλώς σας βρήκα λοιπόν και ελπίζω να τα λέμε.
:cheers

·
Registered
877 Posts
Καλωσήρθες φίλε!

·
Registered
7,791 Posts
Discussion Starter #348
Να το χαίρεσαι και καλοτάξιδο!
Εϋκολα γίνεται πιό βροντερό!
Ενα ζευγάρι εξατμίσεις και θα βροντάει ο κόσμος όλος :)
Λεφτά να έχεις κι όλα γίνονται :)

·
Registered
5 Posts
...
Λεφτά να έχεις κι όλα γίνονται :)
:pirate13:pirate13:pirate13:pirate13

Τελικά έχω βρεί τι θα βάλω κάποια στιγμή. Αλλά λαιμούς;;; Από το εξωτερικό που έψαξα, οι τιμές για λαιμούς απο tls/tlr (που δεν ταιριάζουν στο μηχανάκι μου, απλά ενδεικτικά κοιτώντας) είναι απλά διαστημικές...

Οι εξατμίσεις στα cagiva είναι πολύ πιο κλειστές απότι στα tlr/tls.

Υπάρχει κάποιος που να κάνει καλή δουλειά στην Ελλάδα, χωρίς να σου ζητάει παρακαταθήκη το σπίτι;

·
Registered
877 Posts
Μόνο από biker office γερμανία λογικά θα βρεις λαιμούς πλέον/

·
Registered
5 Posts
Ο κ. Psyche είναι εδώ; Προσπαθώ να στείλω ένα μήνυμα αλλά μου λέει ότι η θυρίδα του είναι γεμάτη...

·
Registered
393 Posts
Ο κ. Psyche είναι εδώ; Προσπαθώ να στείλω ένα μήνυμα αλλά μου λέει ότι η θυρίδα του είναι γεμάτη...
Στειλε μου στο [email protected]

341 - 356 of 356 Posts